Category Archives: frezowanie modeli

Quadrocopter 3D

quadrocopter 3d

Rama quadrokoptera została zaprojektowana specjalnie do współpracy z zestawem Skyzone FPV SKY02, ponieważ specjalna kamera 3D nie pasuje do typowych ram wyścigowych klasy 250.
Dzięki bardzo małej wadze (120g) i wysokiej wytrzymałości idealnie nadaje się do budowy wyczynowego FunQuada FPV 3D- do wyścigów z kolegami lub eksploracji opuszczonych budynków.
W komplecie znajduje się również mocowanie kamery Mobius pod 4 gumowe amortyzatory. W tylnej części przygotowano mocowania na nadajnik FPV, wycięcie pod wyświetlacz oraz klawisze nadajnika.

Do pełnego złożenia ramy wymagane są:

-dystans nylonowy lub aluminiowy m3x35 6szt,
-dystans nylonowy lub aluminiowy m3x22 6szt
-śruba m3x10 28szt,
-nakrętka m3 samo kontrująca 16szt,
-wibroizolatory 6mm do mocowania kamery Mobius -4szt,

Specyfikacja ramy:

-układ ramion Mini X,
-przekątna pomiędzy silnikami 270mm,
-rozmiar śmigieł 5”,
-waga 122g,
-rozstaw otworów pod kontroler lotu 30x30mm,
-w górnej płycie otwory pod wibroizolatory,
-waga gotowego modelu 688g z pełnym osprzętem i pakietem.

Wewnątrz ramy jest na tyle dużo miejsca, że zmieści się: kontroler lotu, MinimOSD, czujnik prądu, filtr LC oraz nadajnik i kamera 3D.
Przy takim ułożeniu elementów wszystkie ważne podzespoły nie wystają poza obrys modelu i są chronione przy ewentualnym ostrym przyziemieniu.

Przykładowa konfiguracja modelu:

-silniki: RCX1806, RCX1804, SunnySky 2204, Cobra 2204 lub podone,
-regulatory: 10A-15A w zależności od silników,
-pakiet 3S 25C 2200mAh (max 115mm x 38mm x 26mm)
-kontroler lotu: Naze32, Crius 2.5, CC3D, Flip32 itp,
-kamera płytkowa 3D Skyzone SKY301,
-nadajnik wideo SKY201,
-odbiornik RC: FrSky V8R7-HV,
-waga z pakietem 2,2Ah, kamerą Mobius i zestawem SKY02: 688g, czas lotu 10min.

Wszystkie wymienione komponenty są przykładowe, a docelowa konfiguracja zależy od preferencji użytkownika.

Hexacopter 290

hexacopter

Z uwagi na to, że nie każdy może pozwolić sobie na osobnego drona do zabawy i platformę do filmowania powstał projekt mini hexakoptera. Rama wyposażona w mały gimbal bez szczotkowy do kamery Mobius. Można szybko zdemontować okręcając jedną śrubkę. Rama hexakoptera została zaprojektowana specjalnie do współpracy z zestawem Skyzone FPV 3D jak również do typowego FPV na kamerze płytkowej. Dzięki bardzo małej wadze i wysokiej wytrzymałości idealnie nadaje się do budowy wyczynowego hexakoptera z funkcją platformy do filmowania. W górnej płycie przygotowano mocowania pakietu zasilającego na nadajnik FPV, wycięcie pod wyświetlacz oraz klawisze nadajnika.

Do pełnego złożenia ramy wymagane są:

-dystans nylonowy lub aluminiowy m3x35 7szt,
-dystans nylonowy lub aluminiowy m3x30 2szt
-śruba m3x10 46szt,
-nakrętka m3 samo kontrująca 24szt,
-wibroizolatory z gwintem m3 do mocowania gimbala -4szt,

Specyfikacja ramy:

-układ ramion Hexa,
-przekątna pomiędzy silnikami 290mm,
-rozmiar śmigieł 5”,
-waga 152g,
-rozstaw otworów pod kontroler lotu 30x30mm,
-w górnej płycie otwory pod wibroizolatory,
-waga gotowego modelu ok 800g w zależności od konfiguracji.

Wewnątrz ramy jest na tyle dużo miejsca, że zmieści się: kontroler lotu, MinimOSD, czujnik prądu, filtr LC oraz nadajnik i kamera 3D.
Przy takim ułożeniu elementów wszystkie ważne podzespoły nie wystają poza obrys modelu i są chronione przy ewentualnym ostrym przyziemieniu.

Przykładowa konfiguracja modelu:

-silniki: RCX1806, RCX1804, Sunny 2204, Cobra 2204 lub podone,
-regulatory: 10A-15A w zależności od silników,
-pakiet 3S 25C 4000mAh,
-kontroler lotu: Naze32, Crius 2.5, CC3D, Flip32 itp,
-kamera płytkowa 3D Skyzone SKY301,
-nadajnik wideo SKY201,
-odbiornik RC: FrSky V8R7-HV,

Wszystkie wymienione komponenty są przykładowe, a docelowa konfiguracja zależy od preferencji użytkownika.

Micro quadcopter

micro quadcopter

Rama quadrokoptera typu Mini-H. Rama została zaprojektowana w oparciu o dostępne konstrukcje w celu usunięcia niedociągnięć poprzednich wersji. Dzięki bardzo małej wadze (122g) i wysokiej wytrzymałości idealnie nadaje się do budowy wyczynowego FunQuada FPV – do wyścigów z kolegami lub eksploracji opuszczonych budynków. W komplecie znajduje się również mocowanie kamery Mobius oraz elementy do złożenia prostego gimbala (SSG). W bocznych elementach znajdują się mocowania pod serwa 9g do kierowania gimbalem. W przedniej części ramy znajdują się uniwersalne mocowania kamery FPV (na kamerę o rozstawie 19,5mm lub kamerę płytkową 27x27mm). W tylnej części przygotowano mocowania pod odbiornik RC oraz nadajnik FPV. Przed klejeniem ramy należy odtłuścić wszystkie elementy oraz zmatowić papierem ściernym miejsca klejenia.

Do pełnego złożenia ramy wymagane są:

-dystans nylonowy m3x20 plus śrubka M3x5 (do mocowania kontrolera lotu) -4kpl,
-klej epoksydowy (MID-CURE z Hobbyking lub Distal),
-wibroizolatory 6mm do mocowania kamery Mobius -4szt,

Do złożenia gimbala potrzeba:

-wibroizolator 9mm -1szt,
-silikonowy przewód paliwowy 3mm -2szt po 100mm,
-mini servo 9g- 2szt,
-śruba M2x4 plus nakrętka- 2kpl

Specyfikacja ramy:

-układ ramion Mini-H,
-przekątna pomiędzy silnikami 270mm
-rozmiar śmigieł 5”,
-waga 122g,
-uniwersalny rozstaw otworów pod silniki: 12x12mm oraz 12x16mm,
-uniwersalny rozstaw otworów pod kontroler lotu: 45x45mm, 35x35mm oraz 30x30mm,
-w górnej płycie otwory pod wibroizolatory oraz rzepy do mocowani pakietu,
-waga gotowego modelu 330g-670g w zależności od ilości osprzętu.

Wewnątrz ramy jest na tyle dużo miejsca, że zmieści się: kontroler lotu, MinimOSD, czujnik prądu, cztery regulatory ESC, dwa serwa oraz filtr LC. Przy takim ułożeniu elementów wszystkie ważne podzespoły nie wystają poza obrys modelu i są chronione przy ewentualnym ostrym przyziemieniu. Dzięki prostej budowie i minimalnej ilości części gimbal jest naprawdę lekki i nie obciąża niepotrzebnie modelu.

Przykładowa konfiguracja modelu:

-silniki: RCX1806, RCX1804, SunnySky 2204, Cobra 2204 lub podone,
-regulatory: 10A-15A w zależności od silników,
-pakiet 3S-4S, 1000mAh-2200mAh,
-kontroler lotu: MultiWii AIO, Crius 2.5, CC3D, KK2.1 itp,
-kamera płytkowa Sony CCD 700TVL,
-nadajnik wideo: TS351 lub nini nadajnik TS5823,
-odbiornik RC: FrSky V8R7-HV.

Wszystkie wymienione komponenty są przykładowe, a docelowa konfiguracja zależy od preferencji użytkownika.